Wyprawa po Europie
Wyprawa po Europie

Stary Kontynent jest jednym z najciekawszych kontynentów, jeśli idzie o ogromną liczbę zabytków i bogactwo kultury. Atrakcyjnym kierunkiem podróży jest gorąca Grecja, w której można szukać przejawów starożytnej historii. Równie często wybór pada na Italię, ze względu na popularną kuchnię i wspaniałe dziedzictwo narodowe, przepełnione zabytkami i miejscami, których ciężko szukać w lokalnych przewodnikach. 

Co zwiedzimy jadąc do Bułgarii?
Co zwiedzimy jadąc do Bułgarii?

W czasach, gdy na wyjazdy zagraniczne na wakacje mogli pozwolić sobie wyłącznie nieliczni, synonimem luksusu była Bułgaria. Do dziś wiele starszych osób pamiętających te czasy wspomina "Złote Piaski" z rozrzewnieniem i łezką w oku i chociaż teraz bez większego problemu można odwiedzić znacznie odleglejsze, bardziej luksusowe czy popularne rejony, na pewno nie jest to obecnie tak luksusowe jak dawniej było w czasach PRL udanie się do Bułgarii. 

Co interesującego zobaczymy w Holandii
Co interesującego zobaczymy w Holandii

Znaczna liczba młodych Polaków decyduje się na emigrację. Wynika to z faktu, iż w innych krajach można odnaleźć perspektywy i okazje na pracę w zawodzie. Znaczna część osób decyduje się na wyjazd do Holandii, gdzie stawki za godzinę pracy są bardzo wysokie. Ponadto wielu Polaków posiada tam krewnych, którzy są w stanie wesprzeć ich w ciężkich początkach poza granicami naszego kraju.

Dokąd na grzyby?
Dokąd na grzyby?

Białowieża to niewielkie miasteczko w województwie podlaskim. Leży niedaleko Puszczy Białowieskiej. Puszcza to miejsce niezmiernie atrakcyjne dla zbieraczy grzybów. W dobie rozwoju cywilizacyjnego jest ono swoistą ostoją natury w dosłownym tego określenia znaczeniu.

Co interesującego ma do zaoferowania Budapeszt
Co interesującego ma do zaoferowania Budapeszt

Budapeszt to jedno z niezwykle interesujących ze względów turystycznych miast w Unii Europejskiej, lecz z innej strony stale jeszcze chyba nie do końca docenianym przez turystów. Niewątpliwie, miasto jest wysoce towarzyskie oraz otwarte na obcokrajowców od czasu upadku komunizmu, lecz jeszcze pod względem marki nie potrafi się równać miastom z państw zachodnioeuropejskich.