budapeszt atrakcje

Co interesującego ma do zaoferowania Budapeszt

Budapeszt to jedno z niezwykle interesujących ze względów turystycznych miast w Unii Europejskiej, lecz z innej strony stale jeszcze chyba nie do końca docenianym przez turystów. Niewątpliwie, miasto jest wysoce towarzyskie oraz otwarte na obcokrajowców od czasu upadku komunizmu, lecz jeszcze pod względem marki nie potrafi się równać miastom z państw zachodnioeuropejskich. Bardziej rozpowszechniony Budapeszt jest pośród turystów byłego bloku wschodniego, także Polaków.

Osoby, które decydują się je odwiedzić, czynią to bardzo świadomie, wiedząc, czego jesteśmy w stanie po stolicy Węgier oczekiwać. Jeśli pada słowo Budapeszt mosty będą zapewne ważnym co się z owym miastem kojarzy. Budapeszt bowiem ułożony jest nad pewną z największych rzek w Europie – Dunajem. Miasto skupia się formalnie z trzech scalonych miast: Budy i Obudy po jednej stronie rzeki a także Pesztu po innej. Stąd też tak znaczna grupa mostów, jakie łączą dwa brzegi rzeki. W różny sposób są liczone, są ludzie, którzy podają, że istnieje ich 16. Mnóstwo z nich stanowią perełki architektury oraz inżynierii. Pewnym z najchętniej oglądanych i odwiedzanych jest Most Małgorzaty. Na jego drodze spotyka się jedna z najważniejszych ciekawostek stolicy Węgier Wyspa Małgorzaty. To ciekawe wśród obcokrajowców miejsce, gdzie mieszczą się liczne atrakcje, w tym średniowieczne ruiny, mini zoo, parki, łaźnie. Innymi słynnymi mostami są Most Elżbiety jak również Most Łańcuchowy. Ten drugi nazwany jest ku pamięci królowej angielskiej.

Poza tym stolica Węgier to nie jedynie mosty, to także bogactwo atrakcji, niezwykle interesujących,, co jest skutkiem burzliwej historii tego miasta i całych Węgier.