minsk zwiedzanie

Co możemy zobaczyć w Tallinie i Mińsku?

Z bogatego estońskiego dziedzictwa i wielu inspirujących budowli, które charakteryzują swoją przeszłość słynie Tallin, który zawiera ogromne ilości imponujące zabytki i pomniki, być może z których najbardziej wspaniałym jest prawosławny kościół Aleksandra Newskiego, który dominuje nad znaczną częścią miasta, gdyż zlokalizowano go na szczycie wzgórza. W Tallinie znajduje się również wiele innych przybytków, które stały się znaczącymi punktami orientacyjnymi w Tallinie. Należy do nich warownia Toompea na Toompea Hill (Wzgórze Katedralne). Znany miejscowo jako Castrum Danorum, zamek Toompea jest jednym z najbardziej znanych i łatwych do odnalezienia zabytków Estonii, został on wzniesiony z drewna w X wieku.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę: „Tallin kultura” zyskamy ogrom źródeł, które z pewnością okażą się pomocne podczas planowania swojej trasy zwiedzania.

Następnym miejscem godnym zwiedzenia jest Mińsk. Komunistyczna budownictwo Mińska może stanowić numer jeden pośród powodów dla których warto spędzić kilka chwil w stolicy Białorusi. Zlokalizowano tam wiele zabytków i posągów, które są niesamowicie imponujące. Sowieci budowali monstrualne posągi wzniesione na cześć miast, które miały stanowić opór przeciwko Niemcom, dlatego też znajdziemy tam wiele pomników wierszokletów, kompozytorów, pisarzy i polityków z Białorusi. Wiele dzieł sztuki realizmu społecznego takich jak rzeźby i mozaiki ścienne nadal można spotkać na brukowiskach i wewnątrz budynków w Mińsku. Najbardziej wspaniałe są Kolumna Zwycięstwa, wyspa łez, pomnik Jakuba Kołasa i oczywiście pomnik pioniera.