stolica francji paryz

Czym może zaskoczyć nas stolica Francji

Uznaje się, że w ciągu wakacyjnych wyjazdów warto zobaczyć jak najwięcej, przeważnie takich rzeczy, które w jakiś sposób zapisały się w tradycji i kulturze. Kierunki tych wypraw są różne – to potrafi być Francja, Włochy, lecz również wschód, jak na przykład Ukraina. Wydaje się, że w takich wyprawach prym wiedzie jednak zwiedzanie stolicy Francji. Szczególnie młode pary, nieraz w drodze poślubnej, obierają ów punkt, albowiem miasto to wiąże się niezwykle romantycznie. Ukoronowaniem takiej wyprawy jest bezsprzecznie wyjazd na wieżę Eiffla i oglądanie panoramy miasta z dużej wysokości.

Innym popularnym, wręcz niezbędnym do zobaczenia miejscem jest sławny Plac Pigalle, który chętnie odwiedzają głównie młode kobiety, ekscytując się jego historią. Sesje zdjęciowe na owym rynku cieszą się wielką popularnością.

Niemniej jednak zwiedzanie Paryża nie powinno ograniczać się wyłącznie do miejsca znanego chyba każdemu mieszkańcowi Europy. Warto odrobinę się pomęczyć i pochodzić uliczkami, podziwiając eklektyczne zabudowania oraz cudowne miejsca w zakątkach i zaułkach. Zwiedzanie Paryża może stanowić faktycznie wspaniałą przygodą, szczególnie jeśli się zejdzie z typowo turystycznych szlaków, po których krąży dużo przyjezdnych.