usa wakacje

USA – różnorodność w każdym calu!

Stany Zjednoczone, chociaż nie należą do grupy wyjątkowo egzotycznych regionów na świecie, są jedną z częstszych destynacji turystycznych obieranych przez ludzi mieszkających w europie. Jedni chcieliby tam się przenieść i spełnić swój „american dream”, inne osoby pragną zobaczyć rodzinę lub przyjaciół, a jeszcze kolejni wybierają się tam by po prostu poznać inną kulturę, i odwiedzić interesujące miejsca na świecie znane przeważnie z posterów lub seriali. Ze względu na to, że bilety lotnicze do USA są dosyć drogie, trzeba rozsądnie zaplanować całą podróż i spędzić tam nieco dłużej. Należy wziąć pod uwagę fakt, że dlatego, że kraj ten jest ogromny, samo przemieszczanie się w obrębie Stanów Zjednoczonych zajmie dużo czasu i również pochłonie sporą ilość środków finansowych.

Co takiego mają do zaoferowania Stany Zjednoczone?

Jest to kraj ogromny i zdecydowanie bardzo różnorodny. Mimo, że panuje opinia, że jest to kraj ubogi pod względem kulturowym, jednak tak na prawdę, może on się poszczycić całkiem sporym zróżnicowaniem etnicznym, jak i ciekawą kuchnią, która wbrew powszechnej opinii w żadnym wypadku nie jest złożona głównie z hamburgerów, popcorn’u i tostów. Na przykład, na południu kraju najczęściej przyrządzane są dania z widocznym wpływem kuchni meksykańskiej, takie jak chili con carne lub przepyszne burrito – czyli tak zwane Tex-Mex. W Stanach Zjednoczonych są też obszary, w których w przepyszny sposób przyrządzane są owoce morza i inne specjały.

Do niezwykle ciekawych obszarów na terytorium USA należy,wśród wielu innych, Oklahoma, gdzie można spotkać wioski rodowitych Indian. Ci rdzeni mieszkańcy USA nie mieli najprzyjemniejszego życia i w rezultacie teraz niestety żyją w większości na utworzonych specjalnie do tego celu odgrodzonych terytoriach będących rezerwatami.

usa wczasy

Każdy znajdzie coś dla siebie

Wartym uwagi regionem Stanów Zjednoczonych jest Alaska, czyli stan oddzielony od pozostałej części kraju, mieszczący się na północnym wschodzie (po wschodniej stronie Kanady). Alaska jest wyjątkowym miejscem, między innymi ze względu na oryginalną kuchnię, jak i przyrodę – obydwie nawiązujące do panującego tam klimatu chłodnego i subpolarnego. Można tam na przykład skosztować ciekawie przygotowanego mięsa z renifera.

Z innej jednak strony, wszyscy Ci, przepadający za nieco cieplejszym klimatem, niż ten panujący na Alasce, z całą pewnością zainteresowaliby się Florydą, gdzie znajduje się tak popularne i modne, kultowe Miami.

Pasjonatów polityki (i nie tylko, oczywiście) ucieszyłaby wizyta w Waszyngtonie, a zakochani w wielkich miastach z ochotą odwiedzą Nowy Jork by pójść na wieczorny spacer przez Manhattan i wypić drinka w jednych z najmodniejszych lokali na świecie.

Miłośnicy natury również znajdą w Stanach Zjednoczonych coś dla siebie – ta grupa podróżników głównie podąża szlakami parków narodowych, zwiedzając takie punkty na mapie jak Park Yellowstone, Wielki Kanion czy wodospad Niagara.

Decydując się na podróż do Stanów Zjednoczonych trzeba pamiętać o tym, że warunkiem jest posiadanie odpowiedniej wizy do tego kraju oraz o tym, że straż graniczna może zawrócić nas z powrotem nawet po wylądowaniu na lotnisku w USA. Samo otrzymanie wizy nie należy do najłatwiejszych procedur. Niemniej jednak, zdecydowanie warto jest odwiedzić ten kraj chociaż raz w życiu.