zwiedzanie europy

Wyprawa po Europie

Stary Kontynent jest jednym z najciekawszych kontynentów, jeśli idzie o ogromną liczbę zabytków i bogactwo kultury. Atrakcyjnym kierunkiem podróży jest gorąca Grecja, w której można szukać przejawów starożytnej historii. Równie często wybór pada na Italię, ze względu na popularną kuchnię i wspaniałe dziedzictwo narodowe, przepełnione zabytkami i miejscami, których ciężko szukać w lokalnych przewodnikach. Romantyczny Paryż to cel wielu zakochanych par, a Półwysep Iberyjski przyciąga tych, którzy marzą o wygrzaniu się w prażących promieniach letniego słońca.

Nieczęsto destynacją Polaków stają się Węgry – co jest zupełnie zaskakujące. Lot między stolicami trwa niezbyt długo, a pozwala przenieść się do niezwykłego i magicznego miejsca. Węgry mogą pochwalić się nie tylko oryginalnym językiem, ale również ciekawą historią, fantastycznymi zabytkami i wspaniałymi potrawami krajowymi. Każdy, kto miał okazję spróbować oryginalnego gulaszu wie, że to jedno z najlepszych potraw na świecie! Niezwykle smaczne, ostre, sycące i rozgrzewające.

Węgry hotele nie są trudne do zarezerwowania. Wystarczy zaledwie skorzystać z popularnych wyszukiwarek. Ciekawą opcją dla ludzi złaknionych przygód są także kempingi, które znajdują się w tym kraju na niezwykle, wysokim poziomie. To możliwość dla tych, którzy chcą trochę zaoszczędzić, a za to mieć możliwość wmieszania się w prawdziwie internacjonalną społeczność.

A co warto zwiedzić? Oczywiście należy odwiedzić Budapeszt – najlepiej nocą, kiedy miasto zyskuje niesamowitego charakteru i wygląda jeszcze magiczniej! Niezwykle oryginalnym miejscem jest też Balaton – ogromne, płytkie jezioro, które zachwyci każdego!